BEZPŁATNY WEBINAR

1.09.2021, środa,
godzina 17.00


JAK OBLICZAĆ STOPNIE
UTLENIENIA PIERWIASTKÓW
W ZWIĄZKACH ORGANICZNYCH
I NIEORGANICZNYCH

Podam Ci wykaz typowych stopni utlenienia pierwiastków i ich wyjątki.

Pokażę, Ci jak obliczyć stopnie utlenienia pierwiastków w związkach nieorganicznych typu tlenki, wodorki, kwasy, wodorotlenki czy sole i inne złożone związki nieorganiczne

Zobaczysz, że stopnie utlenienia pierwiastków w związkach organicznych to nie żadna czarna magia i że wbrew pozorom to śmiesznie łatwe.

Pomimo, że nie znasz danego związku organicznego, a jedynie jego wzór strukturalny, będziesz w stanie po webinarze sama bez problemu to zrobić, co będzie miało realny wpływ na bilansowanie równań reakcji redoks.
Będzie też bonus bardzo wartościowy,  ale ćśśśśś… o tym dowiesz się na spotkaniu.
Kurs chemii online
Monika Terajewicz - Chemia między nami

O autorce

Monika Terajewicz – ukończyła z wyróżnieniem Wydział Chemii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od kilkunastu lat pomaga licealistom zdać jak najlepiej maturę z chemii. Część z nich już jest lekarzami, a część poszła w jej ślady i studiuje chemię.

Monika jest znakomitym praktykiem, dlatego za cel obrała jak najprostsze tłumaczenie niełatwego przedmiotu, jakim jest chemia.

Prywatnie żona, mama dwójki dzieci i pani wdzięcznego pieska o imieniu Cola (choć w papierach ma Pepsi). Z pasji fotograf. Kiedy nie uczy i nie fotografuje, to odważa, przelewa, rozlewa i kręci naturalne kosmetyki lub ucieka na weekend w góry, żeby naładować akumulatory.

Wakacyjny kurs chemii online

Wykorzystaj wakacje na maksa i już teraz przygotuj się do nowego roku szkolnego z chemii. Zacznij nowy rok szkolny ze spokojem, bez stresu. Wykorzystaj zdobytą wiedzę na lekcjach lub na maturze.

16108